ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Депутат Новинський виступив на захист недоторканості релігійної власності PDF Друк E-mail
14.03.2014 20:52

     Парламенту пропонують захистити церковне майно
 
КИЇВ – Верховній Раді пропонується встановити додаткові обмеження щодо незаконного позбавлення релігійних організацій права власності на майно та право користування майном, переданим їм на законних підставах державою, громадськими організаціями та громадянами.

Про це зазначено у проекті Постанови № 4298, який зареєстрував у парламенті обраний у місті Севастополі депутат Вадим Новинський, повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Право власності релігійних організацій на майно, набуте законним шляхом відповідно до чинного законодавства України, є непорушним. Жодна релігійна організація, незалежно від культу, віросповідання, напряму, течії або толку, не може бути незаконно позбавлена майна, яке їй належить на праві приватної власності”, – зазначено у проекті.

Депутат пропонує Верховній Раді проголосити заборону без згоди релігійних організацій або відповідного рішення суду, що набрало законної сили:
  • вилучати майно релігійних організацій, що належить їм на праві власності або користування, для будь-яких потреб, в тому числі для потреб держави;
  • передавати без згоди релігійних організацій майно релігійних організацій, що знаходиться в їх користуванні, в користування іншим релігійним організаціям, третім особам;
  • позбавляти права користування майном релігійні організації з підстав їх належності, культу, віросповідання, напряму, течії або толку, а також інших підстав, не передбачених Законами України.
Дія Постанови буде поширюватися на всі релігійні організації, що зареєстровані та здійснюють свою діяльність в України відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Слід зауважити, що 13 березня під час прес-конференції Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель УПЦ Київського Патріархату, заявив про побоювання щодо заборони громад УПЦ КП у Криму “після так званого референдуму і проголошення Криму російською територією”, що може спричинити спроби експропріації церковної власності Київського Патрірахату.

Раніше в УПЦ (Московського патріархату) повідомляли про поширення чуток щодо можливого захоплення Києво-Печерської Лаври. “Ми дякуємо Самообороні Майдану, яка взяла Лавру під захист, щоб унеможливити провокації”, – заявив 23 лютого протоієрей Георгій Коваленко, речник УПЦ.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua     
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС