ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Громадська рада МЗС засудила російську пропаганду проти України (ФОТО) PDF Друк E-mail
24.02.2016 22:53
Фото: mfa.gov.ua
 
Громадська рада з питань співпраці з релігійними організаціями при Міністерстві закордонних справ України виступила з заявою щодо пропагандистської кампанії стосовно релігійної ситуації в Україні.

Розширене засідання Громадської ради за участі Міністра Павла Клімкіна та членів Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій відбулося 23 лютого 2016 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Міністр закордонних справ України поінформував про заходи, яких вживає МЗС з протидії російській агресії на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь  та на сході України. Павло Клімкін наголосив на об’єднувальній ролі церковних лідерів та закликав їх доводити до кожного вірянина правду про ситуацію в Україні.

Учасники засідання обмінялися думками щодо шляхів протидії антиукраїнській пропаганді, яка ведеться Російською Федерацією в рамках “гібридної війни” проти України.
 
 
За результатами дискусії Громадська рада ухвалила Заяву, в якій висловила занепокоєння спробами певних зовнішніх та внутрішніх сил дестабілізувати українське суспільство, використовуючи релігійний фактор.

Громадська рада звернулася до міжнародної спільноти з проханням  вжити дієвих заходів для захисту фундаментальних прав і свобод віруючих громадян на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь  та в окремих районах Донецької та Луганської областей, непідконтрольних українській владі.

“Замість пошуку шляхів для захисту фундаментальних прав віруючих на цих територіях, в інформаційному просторі, особливо в російських медіа, і надалі є чимало маніпуляцій та пропаганди, які стали інструментами гібридної війни і подальшого розпалювання ворожнечі. У такий спосіб провокуються нові лінії напруги всередині України, дестабілізується тривалий мирний і стабільний розвиток релігійного середовища, фальсифікується інформація в ЗМІ, чиняться спроби змінити світову громадську думку на користь країни-агресора”, – наголошується в документі.

У заяві підкреслюється необхідність “протидіяти використанню релігії для роздмухування ворожнечі та ескалації конфлікту”.
 
 
Як повідомляв ІРС, місія ОБСЄ зафіксувала суттєві утиски релігійної свободи в Криму, факти яких були викладені у звіті, оприлюдненому у вересні 2015 року.
 
Раніше правозахисники зібрали факти релігійних переслідувань з боку сепаратистів на окупованому Донбасі, які були оприлюднені на міжнародних конференціях ОБСЄ.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС