ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Верховна Рада відхилила законопроект про медичне капеланство PDF Друк E-mail
10.11.2016 17:42
 

У парламентарів виникли запитання щодо суті медичного капеланства, відтак ініціатива не набрала достатньої кількості голосів.

За законопроект № 4987 проголосували 165 народних депутатів з 226 необхідних для прийняття закону: 61 – з партії БПП, 47 – «Народний фронт», 18 – «Самопоміч», 17 – позафракційних, 10 – Радикальна партія, 7 – «Відродження», 4 – «Батьківщина» та 1 з «Опозиційного блоку», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Під час розгляду проекту обговорення стосувалося функціональних обов’язків медичних капеланів, правових засад їх діяльності, витрат бюджету у разі включення їх до штату медичних закладів, недопущення міжконфесійних суперечок.

Зокрема, деякі депутати пропонували не регулювати законодавчо цю сферу, вважаючи достатнім наявність нинішніх законодавчих норм. Інші пропонували підтримати проект і доопрацювати його до другого читання. Дискусія також виникла стосовно доцільності запровадження штатних медичних капеланів чи обмежитися лише законодавчим впорядкуванням їх нинішньої діяльності на громадських (волонтерських) засадах.

Як повідомляв ІРС, ініціаторами законопроекту № 4987 виступили 21 народний депутат (Ольга Богомолець, Павло Унгурян, Оксана Корчинська та інші) майже з усіх парламентських фракцій і груп, у тому числі більшість членів профільного Комітету ВР з питань охорони здоров'я.

Раніше, у травні 2015 року, Верховна Рада прийняла закон, який упорядковує діяльність священиків-капеланів у закладах пенітенціарної системи.

Окрім цього, на сьогодні у парламенті працює робоча група з доопрацювання проекту Закону України «Про військове капеланство».

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС