ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Комітет ВР врахував зауваження до проекту Трудового кодексу України PDF Друк E-mail
27.03.2017 15:41
Фото: irs.in.ua
 

Парламентський Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримав компромісне рішення щодо антидискримінаційних положень у новому Трудовому кодексі України. У підсумку, фінальний текст проекту не містить проблемні, на думку Церков, поняття “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”.

Комітет затвердив остаточну редакцію до другого читання проекту Трудового кодексу України (реєстр. № 1658) на засіданні 15 березня, повідомляє Інституту релігійної свободи.

“Ми запропонували помірковану позицію - заборонити дискримінацію будь якої форми та за будь якою ознакою в трудових відносинах”, – пояснив народний депутат Павло Унгурян суть компромісу, досягнутого у Верховній Раді.

Однак речник глави держави Святослав Цеголко висловив невдоволення Президента Петра Порошенка таким рішенням, який пов’язав включення згаданих понять до законодавства України із отриманням безвізового режиму. “Вилучити з проекту нового Трудового кодексу так звані антидискримінаційні норми глава держави вважає помилковим і навіть провокативним”, – зауважив він.

Варто зауважити, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій не погоджується з тиском європейських структур на Україну в цьому питання та підтримує нинішнє компромісне рішення Комітету:

Верховна Рада та Уряд повинні відстоювати національні інтереси України, дбати про добробут українського народу, плекати самобутність, культурні особливості та моральні засади українського суспільства. А відтак – протистояти тиску та завзятим намаганням просунути в законодавство України дедалі ширше підґрунтя до легалізації так званих одностатевих ‘шлюбів’ чи партнерств”, – заявила Рада Церков у своєму зверненні до парламентарів.

Релігійні діячі звернули увагу народних депутатів на те, що згідно останніх соціологічних досліджень 84% українців проти легалізації одностатевих партнерств і виступають за їх заборону чи суттєве обмеження пропаганди одностатевих відносин, посилаючись на опитування проведене групою «Рейтинг» у червні 2016 року.

Цікаво спостерігати, як в Україні навчилися маніпулювати європейсько-американською сентиментальністю до штампів гендерної ідеології. Коли бракує добрих новин на фронті боротьби з корупцією і західні дипломати починають непокоїтися аж до публічних заяв – треба просто переключити їхню увагу на лгбт-гендер-тематику, – зауважив речник Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

Нагадаємо, що у листопаді 2015 року Верховна Рада прийняла за основу проект нового Трудового кодексу. Водночас депутати не підтримали доповнення переліку заборон дискримінації за різними ознаками у трудових відносинах поняттям “сексуальна орієнтація”. За цю поправку проголосувало лише 117 парламентарів.

Пізніше відбулися громадські протести через грубе порушення регламентних процедур, коли подібна норма була проголосована парламентом з 17-ої спроби під тиском європейських структур під час розгляду законопроекту № 3442.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС