ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

З полону “ДНР/ЛНР” звільнено 74 заручників, включно з Ігорем Козловським PDF Друк E-mail
27.12.2017 17:13
Фото: Костянтин Реуцький
 

Релігієзнавець Ігор Козловський опинився серед 74 заручників і полонених, звільнених сьогодні з ув’язнення так званими ЛНР/ДНР у рамках домовленостей влади України про обмін полоненими по формулі 74 на 306.

Цю інформацію підтвердив Богдан Крикливенко, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Переговорний процес щодо обміну полоненими відновився після річного блокування завдяки зусиллям багатьох релігійних, громадських і міжнародних діячів, у тому числі ініціативам Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. У листопаді цього року ВРЦіРО спрямувала відповідні звернення до релігійних лідерів Росії та Європи, а також керівництва міжконфесійних і міжнародних інституцій.

Повідомляється також, що українська сторона готова до продовження переговорів задля звільнення усіх заручників і полонених, які незаконно утримуються на окупованих територіях Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Нагадаємо, що професор Ігор Козловський, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, перебував у полоні сепаратистів у Донецьку майже 2 роки. Його арештували незаконні військові формування, що контролюють ОРДО, по сфабрикованим звинуваченням, скориставшись тим, що він не міг виїхати з міста, оскільки доглядав за хворим сином.

Як повідомляв ІРС, у жовтні цього року члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій домовилися про низку заходів, спрямованих на звільнення заручників і полонених, після обговорення цієї проблематики з Головою Служби безпеки України Василем Грицаком за участі матерів і дружин бранців, які вже два-три роки утримувалися в ОРДЛО.

Ще раніше, у вересні 2016 року, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала російських релігійних діячів та Всесвітню Раду Церков сприяти звільненню заручників і полонених, утримуваних в ОРДЛО на Сході України, як прояв милосердя.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС