ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Патріарх Філарет закликає до Пасхального перемир’я на Донбасі PDF Друк E-mail
07.04.2015 23:58
Предстоятель УПЦ КП Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у відкритому зверненні закликав російських військових та залежні від Росії озброєні загони на Донбасі, а також українське військове керівництво антитерористичної операції зробити все можливе для встановлення Великоднього миру на Донбасі.
 
Сьогодні, на початку Страсної седмиці, у переддень свята Благовіщеня Пресвятої Богородиці, через засоби масової інформації звертаюся до російських військових чинів та інших посадових осіб, від яких залежить зараз ситуація на окупованій частині Донбасу, а також до діючих там проросійських озброєних загонів, із закликом на час Страсного та Пасхального тижнів зупинити всі військові дії. Також закликаю до перемир’я і українське військове керівництво антитерористичної операції – у тій мірі, в якій це залежить від нього.

Прошу всіх, хто залучений до військових дій, в ці святі для православних християн дні встановити тишу, не вести обстрілів та наступальних дій, дати можливість мирним мешканцям Донбасу, а особливо тим, хто залишається у прифронтовій смузі, зустріти Великдень гідно і без страху.

Особливо звертаюся до російського керівництва: Бог знає ваші серця і ваші внутрішні наміри. Саме від вас найперше залежить, чи зустріне Донбас Світле Христове Воскресіння в тиші, без обстрілів та смертей. Ви можете що завгодно говорити публічно, але Бог знає правду і спитає з кожного особисто – що ти зробив для того, щоби хоча б у велике свято Пасхи на Донбасі не лилася кров? Тож закликаю зробити все, від вас залежне, щоби хоча б у час Великодня на Донбасі запанувала мирна тиша.

Звертаюся також і до озброєних прихильників Росії: ви знаєте, що кожного дня ваше життя може завершитися. Тож поки є можливість – зробіть це добре діло, зупиніть обстріли. Бо коли рано чи пізно постанете на Суд Божий, то зрозумієте, що кожна добра справа є дорогоціннішою за всі земні багатства.

Прошу зробити все можливе для встановлення Великоднього миру і українське військове керівництво антитерористичної операції. Ви, як військові, краще знаєте, що є можливим, а що – ні. Але у тій мірі, в якій це залежить від вас, здійсніть все для досягнення тиші.

Сподіваюся, що заклик до Пасхального миру на Донбасі підтримають і глави інших християнських Церков, як в Україні, так і в Росії. І нехай у цій добрій справі всім допоможе Бог!

Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

6 квітня 2015 р.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua

Джерело: Прес-центр Київської Патріархії

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС