ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Всупереч регламенту, ВР знов розгляне правки щодо недискримінації PDF Друк E-mail
12.11.2015 00:38
 
 
Президент Петро Порошенко наполягає на включенні понять “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність” в перелік заборон дискримінації у трудових відносинах у законопроекті № 3442, незважаючи на його відхилення згідно Регламенту Верховної Ради.

За його словами ще одна спроба проголосувати за цю поправку у Верховній Раді відбудеться у четвер, 12 листопада, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Така заява обумовлена тим, що у вівторок, 11 листопада, Верховна Рада вже вдруге відмовилася вказувати у трудовому законодавстві України проблематику сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. На голосування було поставлено зареєстрований у той самий день законопроект № 3442, який передбачав зміни до чинного Кодексу законів про працю України.

Представляючи законопроект, лідер президентської фракції БПП Юрій Луценко заявив: “8 країн Європейського Союзу вимагають від України уточнення питання заборони дискримінації за будь-якими ознаками”.
 
Такий ентузіазм окремих політиків не поділяють представники релігійної спільноти України.

“В Україні три роки як діє закон – спеціальний закон – про недопущення дискримінації (це окрім відповідної статті Конституції). З відкритим переліком ознак, [за якими заборонена дискримінація]. Це щодо того, чи йдеться у нинішніх дискусіях про правову базу боротьби з дискримінацією, чи все ж таки – про намагання під впливом окремих чинників з ЄС, з використанням теми віз як локомотива – провести в українське законодавство конкретні ідеологічні терміни, які потім будуть розширювати і розширювати своє поле присутності у законах?” – зауважив секретар Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

Глави церков, зокрема Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет, запропонували парламенту у статті про заборону дискримінації в трудових відносинах замість слів “сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності” написати – “ставлення до статевих відносин”. Таку пропозицію низка народних депутатів зареєстрували в якості альтернативного законопроекту (реєстр. № 3442-1).
 
Слід зауважити, що лише з шостої спроби депутатам вдалося включити розгляд законопроекту № 3442 до порядку денного сесії. Після цього, незважаючи на порушення регламентних процедур (без позитивного висновку профільного комітету, без першого та без другого читань, без обговорення, з кількаразовим голосуваннями), цей проект був поставлений на голосування в цілому як закон, але не знайшов підтримки парламенту.
 
У підсумку, за прийняття законопроекту № 3442 проголосували 207 парламентарів: 101 депутат з 139 від фракції Блоку Петра Порошенка (3 – проти), 58 з 81 від партії «Народний фронт» (1 – проти), 13 з 19 від ВО «Батьківщина», 13 з 51 позафракційних депутатів, 11 з 19 від групи «Воля народу», 8 з 26 від Об’єднання «Самопоміч», 2 з 23 від групи партії «Відродження», 1 з 21 від фракції Радикальної партії О.Ляшка (2 – проти), 0 з 43 від партії «Опозиційний блок» (11 – проти). Таким чином, цей проект було відхилено та знято з розгляду.

Однак у середу, 10 листопада, відбулася заміна інформації на сайті Верховної Ради. Тепер замість відхилення законопроекту № 3442 зазначено, що його “розгляд відкладено”.
 
Варто зауважити, що це є прямим порушенням Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», де у статті 107 зазначено: “Законопроект вважається відхиленим, якщо запропоновані рішення на його підтримку не отримали необхідної кількості голосів народних депутатів”.
 
Стенограма засідання № 25 від 10.11.2015 року підтверджує, що депутати голосували за законопроект № 3442 саме в цілому:
 
 
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС