ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Релігійні діячі проти нав’язування Україні ідеології одностатевих зв’язків PDF Друк E-mail
19.11.2015 17:34
Фото: risu.org.ua
 
Представники церков і релігійних організацій розкритикували протягування поправки до трудового кодексу на захист сексменшин, що відбулося у незаконний спосіб під тиском керівництва держави та європейських дипломатів.

Про це 19 листопада повідомив голова інформаційного управління Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс–Україна», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Він нагадав, що вимоги Європейського Союзу до України в частині лібералізації візового режиму обговорюють уже кілька років. Водночас норма про заборону дискримінації за ознаками “сексуальної орієнтації” та “гендерної ідентичності” не була винесена на широке обговорення і проголосована парламентом із порушенням встановлених законом регламентних норм.

Архієпископ Євстратій упевнений, що мета ухвалення цієї поправки до трудового кодексу – введення в юридичне поле України термінів "сексуальна орієнтація" та "гендерна ідентичність", щоб в майбутньому прийти до легалізації одностатевих зв’язків, а також до заборони на критику нетрадиційної сексуальної орієнтації та людей, які її пропагують.

"Церкви та релігійні організації в Україні категорично виступають проти будь-якого роду дискримінації, але вони не вважають, що можна на догоду одним громадянам дискримінувати інших громадян – коли йдеться про такі речі, як свобода слова та віросповідання, це також одні з основоположних прав людини", – наголосив архієпископ.

Керівник департаменту зовнішніх зв'язків Української греко-католицької церкви о. Олекса Петрів підкреслив, що гомосексуалізм є чужим українській культурі. "Ми закликаємо людей усвідомити, що відбувається, і не допустити пропаганди того, що не є властивим нашій українській культурі", – сказав священик.

Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви (в єдності з Московським патріархатом) о. Микола Данилевич наголосив, що церква в Україні виступає проти пропаганди гомосексуалізму, до якої можуть призвести зазначені антидискримінаційні поправки. "Ми – не за дискримінацію, ми проти пропаганди способу життя, який уже виходить на законодавчий рівень", – зазначив він.

Представник головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, заступник старшого єпископа УХЄЦ Ігор Лук’янов зазначив, що в Україні необхідно більше приділяти уваги моральним цінностям, насамперед у питаннях виховання молоді.

"Ми звертаємося до керівництва країни з проханням звернути увагу на суспільну мораль. Цього бракує в західних країнах, і якщо ми хочемо йти до ЄС, то маємо туди щось принести. І нехай це буде високий рівень моралі, а не аморальність, яку вони пропагують і нав'язують нам", – зазначив священнослужитель.
 
“Інтеграція до ЄС – це чудова ідея, але є чимало інших способів, наприклад: подолати корупцію, підняти економіку. Невже це єдиний чинник, який нам заважає у цьому процесі? Хотілося б дочекатись того моменту, коли влада справді представлятиме інтереси народу. Якщо ми зруйнуємо фундамент, на якій стоїть віра в Бога, то чим ми будемо відрізнятись від тварин?” – зауважив представник Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад Давид Мільман.
 
Представники церков та релігійних організацій сподіваються, що Президент України накладе вето на законопроект № 3442 у зв’язку із грубими порушеннями законодавчої процедури його розгляду.
 
 
"Ми не вважаємо цей законопроект ухваленим демократичним способом. Ми розуміємо, що з політичної точки зору президент найімовірніше його підпише, але доки не підписав – залишається сподівання, що цього не буде зроблено", – заявив архієпископ Євстратій (Зоря).
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС