ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Міносвіти видало перші свідоцтва українським богословам (ФОТО) PDF Друк E-mail
21.12.2016 21:04
Фото: mon.gov.ua
 

У МОН України вручили перші свідоцтва про державне визнання документів про вищу духовну освіту.

Урочиста церемонія відбулася 20 грудня за участі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Я вважаю, що держава мала борг перед богословською освітою, адже розібравшись у цьому питанні стає очевидним, що духовна освіта, якщо вона відповідає існуючим критеріям, цілком заслужено має визнаватися державою”, – зазначила Міністр.

Лілія Гриневич також наголосила, що зараз Україна – єдина країна, у якій здійснюється державне визнання не лише дипломів, виданих після прийняття рішення про визнання, а й раніше виданих дипломів духовних навчальних закладів.

В урочистостях також взяли участь члени Комісій МОН з державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами, а також представники релігійних організацій, випускники вищих духовних навчальних закладів, члени Громадської ради при МОН з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями.

Як повідомляв ІРС, починаючи з вересня 2016 року ухвалено позитивні рішення щодо визнання 106 документів про вищу духовну освіту, 5 документів про присвоєння вчених звань, а також 9 дипломів про присудження наукових ступенів, виданих вищими духовними навчальними закладами.

Для цього Міносвіти створило 2 комісії – Комісію з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісію з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання. За інформацією Міністерства, на розгляд Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту загалом надійшло 308 справ.

“Під час засідань нашої комісії ми мали можливість переконатися в тому, що вища духовна освіта в Україні проводить підготовку і дає рівень освіченості, що цілком відповідає високим вимогам, які ставить українська держава. Хотів би відзначити також позитивний досвід співпраці з представниками різних релігійних центрів у складі нашої комісії, завдяки яким було можливо оперативно та якісно розглянути усі питання, пов’язані з визнанням документів про вищу духовну освіту”, – зазначив Олег Шаров, голова Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту.

До Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання надійшло 32 справи щодо визнання наукових ступенів та 8 стосовно визнання вчених звань. Ухвалено позитивне рішення щодо визнання 9 дипломів про присудження наукових ступенів та 5 документів про присвоєння вчених звань.

Нагадаємо, що у липні 2014 року ухвалено нову редакцію Закону України «Про вищу освіту», який передбачає можливість державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання осіб, які на день набрання чинності цим Законом здобули освіту, захистили дисертації на здобуття наукових ступенів та отримали вчені звання у вищих духовних навчальних закладах. На виконання цього закону Кабінет Міністрів України видав Постанову від 19.05.2015 року № 652.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Еmail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС