ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Рада Церков вважає обтяжливою нову фінансову звітність для неприбуткових організацій PDF Друк E-mail
11.04.2017 18:04
Фото: Максим Васін, irs.in.ua
 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає скасувати запроваджену з 2017 року вимогу для неприбуткових організацій подавати додатковий фінансовий звіт за формою, передбаченою для суб’єктів малого підприємництва.

З такою ініціативою Головуючий у ВРЦіРО Михайло Паночко звернувся до Уряду та Верховної Ради, чому передувало обговорення цієї проблематики представниками різних конфесій на засіданні Секретаріату Ради Церков 4 квітня, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Ці зміни запроваджено Законом № 1797-VIII, прийнятим 21 грудня 2016 року, шляхом внесення поправок до абзацу другого п. 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.

“Вимога подання фінансової звітності, передбаченої для платників податку на прибуток, є абсолютно недоречною та вкрай обтяжливою для релігійних організацій, які мають неприбутковий статус та не є платниками податку на прибуток, та окрім цього і так щороку подають податковий звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації”, – наголошується у зверненнях Ради Церков.

ВРЦіРО вважає, що надмірне та ускладнене податкове звітування для релігійних організації погіршує їх становище та може негативно вплинути на ефективність виконання Церквами і релігійними організаціями вкрай важливих для суспільства функцій. На їх переконання, щорічне заповнення вельми складного та неадаптованого під специфіку неприбуткових організацій фінансового звіту для більшості релігійних організацій, особливо невеличких парафій у сільській місцевості, є непосильною вимогою.

У підсумку, вважає Рада Церков, така новація може обернутися багатьма штрафами та судовими позовами проти релігійних громад, що змусить багатьох із них відмовитися від статусу юридичної особи і діяти без державної реєстрації через надмірний тягар податкової і фінансової звітності.

Релігійні діячі очікують, що Уряд і Верховна Рада прислухаються до їх зауважень та виступлять з відповідною законодавчою ініціативою, спрямованою на скасування вимоги подання додаткового щорічного фінансового звіту для релігійних організацій, запровадженого з 2017 року.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС