ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

На BBC буде більше релігійних програм, щоб краще представити всі конфесії PDF Друк E-mail
27.12.2017 13:23
Фото: legalar.tk
 

Британська телевізійна корпорація BBC вирішила змінити підходи до висвітлення релігійних тем та релігійного життя країни з метою кращого представлення всіх конфесій.

По-перше, результати внутрішнього дослідження корпорації, що тривало рік, показали, що віруючі люди зовсім не представлені в програмах BBC або представлені мало і в сатиричних тонах. Цей огляд включав консультації понад 150 експертів та релігійних лідерів, включаючи Архієпископа Кентерберійського, головного рабина та керівних мусульманських діячів, а також групи, такі як гуманісти Великобританії.

По-друге, збільшити кількість релігійних програм на BBC One і BBC Two компанію зобов'язав британський регулятор Ofcom. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, цитуючи The Guardian.

Останнім часом у мовленні BBC спостерігалося скорочення релігійних програм. Як приклад, у квітні цього року були закриті телевізійні студії BBC з етики та релігії в Манчестері. Тоді таке рішення викликало критику з боку релігійних діячів.

У зв'язку з цим у BBC змушені були підготувати програму розвитку релігійного мовлення. Тепер теми про віру будуть частіше включатися не тільки в новинні програми, а й у серіали та фільми корпорації. Крім того, BBC буде знімати більше документальних проектів на цю тему, а популярні шоу типу «The One Show» будуть більше уваги приділяти інформаційним приводам, пов'язаним з основними релігіями.

Також BBC збільшить по всьому світу команду з цієї теми, а денний слот на Radio 4 отримає більше релігійних тем, щоб охопити молоду жіночу аудиторію.

Генеральний директор BBC Тоні Холл так прокоментував заплановані нововведення «Таймс»:

"Це допоможе BBC краще відображати Великобританію, світ і роль, яку релігія відіграє у повсякденному житті. Ці зміни також підвищать розуміння того впливу, який релігія здійснює на рішення, що приймаються в країні та за кордоном".

Слід зауважити, що подібні зауваження в Україні лунають на адресу новоствореної Національної суспільної телерадіокомпанії України, з ефіру якої цього року зникла програма «Вічне», що готувалася за участі релігійних діячів різних конфесій.

Прикметно, що у складі Наглядової ради НСТУ немає жодного представника релігійної спільноти, у зв’язку з чим обговорюється ініціатива внесення відповідних законодавчих змін.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС