ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Консультація щодо порядку продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики, надання обрядових послуг та оподаткування доходів із передачі майна релігійних організацій в оренду PDF Друк E-mail
21.03.2007 10:16

Консультація

Державної податкової адміністрації України
щодо порядку продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики, надання обрядових послуг
та оподаткування доходів із передачі майна релігійних організацій в оренду

(станом на 21.03.2007 р.)


Чи мають застосовуватися реєстратори розрахункових операцій при продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг релігійними організаціями?

Із набуттям чинності Закону України від 24.10.2002 р. № 195-IV „Про внесення змін до деяких законів України про оподаткування, виробництво та обіг підакцизних товарів” ювелірні вироби вилучено з Переліку підакцизних товарів, затвердженого Законом України від 11.07.1996 р. № 313/96-ВР „Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)”.

Пунктом 14 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. № 1336, передбачено, що реєстратори розрахункових операцій можуть не застосовуватись при продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг релігійними організаціями.

Таким чином розрахункові операції при продажу лише предметів релігійно-обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг релігійними організаціями можуть проводитись без застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Як регулюється питання оподаткування доходів релігійних організацій, зокрема від отримання внаслідок операції з передачі в оренду об'єктів, які перебувають в їх власності?

Законом України „Про оподаткування прибутку підприємств” у редакції Закону України від 22.05.97 № 283/97-ВР із внесеними змінами і доповненнями (далі – Закон) передбачено, що релігійні організації, зареєстровані в порядку, передбаченому законом, у цілях оподаткування можуть бути віднесені до неприбуткових установ і організацій.

За умови дотримання положень п. 7.11 ст. 7 цього Закону, яким встановлено пільговий режим оподаткування неприбуткових установ та організацій, вони включаються до Реєстру неприбуткових установ і організацій (відповідно до Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ, затвердженого наказом ДПА України від 11.07.97 № 232, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.08.97 за № 291/2095).

Відповідно до підпункту 7.11.7 п. 7.11 ст. 7 Закону від оподаткування звільняються доходи релігійних організацій, отримані у вигляді: коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань; будь-яких інших доходів від надання культових послуг, а також пасивних доходів.

Згідно з абзацом другим підпункту 7.11.9 п. 7.11 ст. 7 Закону у разі, коли неприбуткова організація отримує дохід із джерел інших, ніж визначені підпунктами 7.11.2–7.11.7 цього пункту, така неприбуткова організація зобов'язана сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих з таких інших джерел, зменшена на суму витрат, пов'язаних з отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів.

Щодо операції з передачі в оренду об'єктів, які перебувають у власності релігійних організацій, то така операція в контексті Закону прирівнюється до операцій комерційно-господарського характеру, які мають на меті отримання прибутку, та, відповідно, сума коштів, отримана від здачі в оренду таких об'єктів, підлягає оподаткуванню згідно з вищезазначеними положеннями підпункту 7.11.9 п. 7.11 ст. 7 Закону за ставкою 25%, встановленою ст. 10 Закону для податку на прибуток підприємств.


Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua    

Джерело: Урядовий портал

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС