ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Єпископ Леонід ПАДУН: "Що ми відстоюємо?" PDF Друк E-mail
02.12.2011 18:56
 
Леонід ПАДУН – Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви


Дізнавшись про трагічну загибель 70-річного шахтаря-інваліда, який брав участь в акції протесту чорнобильців у Донецьку, я був глибоко вражений, і хочу висловити глибоке співчуття родині загиблого.

На жаль, те, що трапилося, в черговий раз показує на кризу, насамперед, моральності у нашому регіоні, і даний інцидент не є рідкістю і випадковістю.

Говорячи про саму акцію протесту, хочу сказати, що мені зрозумілі настрої людей. Кричуща несправедливість змушує їх виходити на вулиці і шукати правди методами протестів і голодувань. Але гірко усвідомлювати, що це доводиться робити працівникам, пенсіонерам та інвалідам.

Особливо сумно від того, що людей, в основному, сьогодні цікавить тільки матеріальна сторона життя, і багато хто готовий піддавати себе небезпеці, відстоюючи свої права. Якщо ж справа стосується захисту духовних і моральних принципів, то в більшості випадків мало кому до цього є діло.

Наприклад, коли кілька років тому в Донецьку під час святкування Великодня в центрі міста проходило свято пива – ніхто не обурювався. Коли на центральній площі проходять концерти з використанням елементів стриптизу – всі мовчать. Коли біг-борди пропонують людям рекламні послуги із зображеннями оголених жінок – виглядає так, що для більшості це нормально. І таких випадків чимало!

Але як бути моральним суспільством, якщо не відстоювати моральні принципи? При мовчазній згоді затверджується беззаконня і аморальність. Тож чи варто потім дивуватися існуючому беззаконню і несправедливості, порушенню людських прав і спотворенню судових процесів?

Нічого випадково не відбувається – є певні наслідки життєвого вибору людей. Неможливо просто відмовчатися, зайнявши позицію "моя хата з краю", та розраховувати на те, що все вирішиться само собою.

Письменник Бруно Ясенський справедливо зауважив: "Не бійся ворогів – у гіршому випадку вони можуть тебе вбити. Не бійся друзів – у гіршому випадку вони можуть тебе зрадити. Бійся байдужих – вони не вбивають і не зраджують, але тільки з їхньої мовчазної згоди існує на землі зрада і вбивство". При цьому Антон Чехов порівнював байдужість з паралічем душі і передчасною смертю.

Слава Богу, надія не втрачена. Бог сказав: "І впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім'я Моє, і помоляться, і будуть шукати Ім'я Мого, і повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес, і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край!" (Біблія, 2 Хрон.7: 14).

Справжні, добрі зміни можуть прийти тільки тоді, коли люди втомляться від своїх злих, гріховних шляхів, від аморальності і беззаконня, встануть, насамперед, на захист моралі і звернуться до Того, Хто може змінити все на краще!
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС