ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Загальна інформація


Загальна інформація PDF Друк E-mail
Інститут релігійної свободи (ІРС) – правозахисна громадська організація, основна мета якої є сприяння реалізації права на свободу совісті, віросповідання, переконань та інших суміжних прав людини, сприяння захисту моральності у суспільстві, а також збір, аналіз та поширення інформації про стан законодавства та релігійного життя в Україні й у зарубіжних країнах.
 
ІРС був заснований у 2001 році у місті Києві Зайцем Олександром Васильовичем, який у теперішній час обіймає посаду голови Правління Інституту.
 
Інститут релігійної свободи має статус неприбуткової організації, функціонує за рахунок добровільних пожертв та є незалежною від будь-яких політичних партій, рухів та їх керівних органів.
 
ІРС надає сприяння в діяльності та співпрацює з такими міжконфесійними інституціями:
Участь представників ІРС у роботі консультативно-дорадчих рад при органах державної влади України:
 • Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України
 • Експертна рада при Міністерстві фінансів України
 • Громадська колегія при Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики
 • Громадська рада при Державному комітеті телебачення та радіомовлення України
 • Громадська рада при Міністерстві юстиції України
 • Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями
 • Громадська рада при Міністерстві охорони здоров'я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій
 • Громадська рада при Міністерстві закордонних справ України з питань співпраці з релігійними організаціями
 • Колегія Державного комітету України у справах національностей та релігій
 • Експертна рада з питань свободи совісті при Держкомнацрелігій України
 • Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі
Основні напрямки діяльності:
 • Підготовка та організація в Україні зустрічей на міжконфесійному рівні з метою розвитку міжконфесійного діалогу, толерантного ставлення і взаєморозуміння між представниками різних релігійних груп. Надання постійної консультативної та організаційної допомоги у діяльності низки міжконфесійних інституцій.
 • Підготовка та поширення інформаційних та аналітичних матеріалів про стан релігійного життя в Україні, законодавчі ініціативи у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій, стан та перспективи розвитку державно-конфесійних відносин.
 • Надання консультативної та аналітичної інформації органам державної влади у сфері державно-конфесійних відносин та забезпечення права на свободу совісті та релігії, а також безпосередня участь у роботі різних міжвідомчих комісій, робочих груп, громадських колегій, експертних рад при законодавчих та виконавчих органах державної влади.
 • Участь у розробці, опрацюванні та обговоренні проектів законодавчих та підзаконних актів у сфері забезпечення свободи совісті, віросповідання та створення умов для суспільно-важливої діяльності церков і релігійних організацій.
 • Співучасть в організації міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій, круглих столів, семінарів тощо на теми стану і розвитку релігійної свободи в Україні, державно-конфесійних і міжконфесійних відносин та законодавчого забезпечення соціально-корисної діяльності релігійних організацій, а також виступи експертів ІРС з доповідями на зазначених заходах.
 
Джерела фінансування ІРС
Добровільні пожертви фізичних та юридичних осіб, надходження за цивільно-правовими угодами щодо підготовки аналітичних матеріалів та участі в реалізації програм інших некомерційних організацій. До виконання своїх статутних завдань ІРС залучає волонтерів та експертів на громадських та договірних засадах, з якими підтримує постійних зв'язок.
 

Контакти
ГО «Інститут релігійної свободи»
Поштова адреса: Україна 01001, м. Київ-1, а/с В-471
Надіслати лист до ІРС 
 


УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС