Релігійні діячі в Софіївському соборі закликали благословення на народ України

Традиційний урочистий захід «Благословення України» з нагоди Дня Незалежності відбувся в соборі Софії Київської за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Урочистості з нагоди святкування 28-ї річниці Незалежності України розпочалися о восьмій ранку з благословень главами церков і релігійних організацій, проголошених у присутності високопосадовців уряду, парламенту та інших органів влади, політиків і громадських активістів.

Про це повідомляє офіційний сайт ВРЦіРО.

Релігійні діячі просили Всевишнього про благословення для України та всього її народу, про мир, єдність і благополуччя наших співгромадян. Камерний хор «Київ» під керівництвом Миколи Гобдича виконав низку духовних гімнів.

Митрополит Епіфаній, Предстоятель ПЦУ


Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній звернувся з молитвою про народ України:

Ми люди Твої, Владико, i просимо за молитвами Пречистої Твоєї Матерi, та заступництвом всіх святих українського народу — дай нам єдність, зміцни в нас любов i надихни мудрістю, навчи прощати, щоби ми завжди i всюди прославляли пресвяте ім’я Твоє.

Святослав, Глава УГКЦ


Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви верховний архієпископ Святослав наголосив, що Україна є нашою державою, не чужою:

Українська держава є єдиною на сьогодні гарантією, що наша гідність – народна, національна, громадська – може бути захищена.


Як повідомив Головуючий у ВРЦіРО, єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький, цього року захід «Благословення України» у соборі Софії Київської відбувся на найвищому рівні з метою духовної підтримки наших співгромадян, передусім захисників України та їхніх рідних:

Божа мудрість потрібна новому керівництву держави, кожному парламентарю та урядовцю у світлі багатьох викликів, які постали перед Українською державою.

Михайло Паночко, старший єпископ УЦ ХВЄ


На переконання Старшого єпископа Української Церкви християн віри євангельської Михайло Паночко, молитва є найціннішим даром, який даний людині для спілкування з Богом та виявлення наших сердечних бажань перед лицем всемогутнього Господа. 

Молячи за Україну ми смиренно просимо Його про мир, добробут, достаток та богопізнання для кожного українця.


Президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України рабин Яків Дов Блайх у своєму виступі наголосив на важливості збалансованого підходу у державно-конфесійних відносинах:

Ми повинні пам’ятати, що без Бога, без релігії та без віри ми нічого не можемо досягти. нам треба знайти золоту середину, щоб держава поважала релігію, щоб релігія поважала державу, щоб вони були партнерами у тому, що дозволяється Конституцією, і все це на благо розвитку нормального демократичного суспільства.

У заході також взяли участь:
Серед державних і політичних діячів у цей день до собору Софії Київської прийшли представники новообраної Верховної Ради, Уряду, Офісу Президента України.

Захід організувала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) з метою подальшого розвитку загальнонаціональної традиції благословення України, яке щороку проголошується релігійними діячами різних конфесій з нагоди святкування Дня Незалежності за участі керівництва держави, представників місцевої влади та громадськості.


Нагадаємо, що традиція благословення України главами українських церков і релігійних організацій перед початком офіційних державних заходів з нагоди Дня Незалежності продовжується в Україні понад двадцять років.

Цього року в Указі Президента України № 513/2019 «Про відзначення 28-ї річниці незалежності України» Глава держави запропонував релігійним організаціям провести 24 серпня 2019 року молебні за Україну.

Фоторепортаж: о. Андрій Сидор, Алла Рельян