Євангельські церкви стурбовані перешкодами силовиків у роботі центрів ресоціалізації

Рада Євангельських Протестантських Церков України проаналізувала складнощі, з якими зіштовхнулися євангельські віруючі у їхньому соціальному служінні.

Засідання відбулося 7 листопада під головуванням Старшого єпископа Української церкви християн віри євангельської Михайла Паночка, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Присутні обговорили стан державно-конфесійних відносин та конкретні проблемні питання, які виникають у діяльності церков. Серед них: облави силовиків, обшуки і безпідставні звинувачення в центрах ресоціалізації та адаптації, заснованих церквами, а також відсутність належного реагування органів влади на публічні порушення законодавства про захист суспільної моралі.

"Маємо відмітити необхідність термінових дій по таких випадках заради уникнення дискримінації церков та релігійних організацій, як важливого суспільного інституту", – наголосив Валерій Антонюк, голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів.

Запрошені на засідання народний депутат України Віктор Мялик та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць поінформували присутніх про законодавчу роботу українського парламенту нового скликання та зміни в профільному міністерстві.

repcu.org


Серед іншого, члени Ради підтримали ініціативу щодо 2020 року як Всесвітнього Року Біблії та інші проекти, що мають на меті служіння українському суспільству. Керівники євангельських церков високо оцінили результати візиту делегації РЄПЦУ до Фінляндії у жовтні. Рада планує розвивати зовнішній вектор заради розбудови робочих контактів з національними євангельськими альянсами різних країн світу.

"Зважаючи на актуальну ситуацію, будемо спільними зусиллями досягати максимальної ефективності служачи нашому народові. Це мають бути не лише соціальні проекти. Голос Церкви має бути почутим і в високих владних кабінетах", – сказав Головуючий у РЄПЦУ Михайло Паночко.

Друга половина засідання РЄПЦУ проходила спільною з учасниками Української Міжцерковної Ради. Керівники євангельських церков обговорили організаційні питання Національного Дня Молитви за Україну 2020, Святкування Різдва на Софійській площі 24 грудня 2019 року та інші спільні проекти.

repcu.org

repcu.org