Створено помісну Православну Церкву України та обрано її предстоятеля

18:58
1208
Читайте на русском

Обєднавчий Собор православних церков України завершився створенням помісної автокефальної Православної Церкви та обранням її предстоятеля.

Новообраним Митрополитом Київським і всієї України та Предстоятелем помісної автокефальної Православної Церкви України став 39-річний Епіфаній (Думенко), який виступив перед віруючими на Софіївській площі з урочистою промовою з нагоди завершення обєднавчого Собору.

Ми подолали всі ті перепони, які були на цьому нелегкому шляху. Ми зуміли засвідчити, що ми можемо обєднати, ми можемо єднатися, і ми можемо створити в Україні єдину помісну Православну Церкву нашими спільними зусиллями, – сказав Митрополит Київській і всієї України.

Він додав, що необхідно завершити цю справу єднання українського Православя, плекати українську богословську освіту і науку, надалі молитися про припинення війни та запанування в Україні справедливого миру.

“Двері нашої Церкви відкриті для всіх. Ми закликаємо всіх до єднання, ми закликаємо всіх бути в цій визнаній єдиній помісній Православній Церкві України”, – звернувся Митрополит Епіфаній до ієрархів, священиків і віруючих усіх Православних Церков в Україні.

До обрання на цей пост він служив митрополитом Переяславським і Білоцерківським Української Православної Церкви Київського патріархату та намісником патріарха Філарета, головою Синодального управління у справах духовної освіти УПЦ КП, намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва. Новообраний Митрополит Київський і всієї України Епіфаній (Думенко) є доктором наук з богословя, ректором та професором Київської православної богословської академії.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.