Кримський архієпископ ПЦУ оголосив голодування на захист українських віруючих

16:00
2136

Архієпископ Кримської єпархії Православної Церкви України 10 грудня біля будівлі Кабінету міністрів України у Києві оголосив безстрокове голодування. 

Як повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, архієпископ Климент вийшов із плакатом «Забезпечте права релігійної свободи українців в Криму» і заявив, що починає голодування.


Архієпископ КлиментЯ приїхав до Києва, мені вже нічого втрачати. Я офіційно заявляю: з цього дня я починаю безстрокове голодування. Доти, поки Кабінет міністрів України не вирішить питання захисту релігійних свобод на території Криму, гарантування безпеки духовенству кримської єпархії ПЦУ. Поки Кабінет міністрів своїми рішеннями не забезпечить збереження церковного майна, а це не тільки приміщення, а й ікони, які можна віднести сьогодні до сучасного сакрального мистецтва. Це історичні речі, які мають національно-культурну цінність.

За його словами, він припинить голодування тільки після “виконання низки конкретних дій із боку української влади”.

Архієпископ вимагає зустрічі з прем’єр-міністром України, визначення терміну, коли питання, які протягом п’яти років ставилися перед Кабінетом міністрів, будуть вирішені. “До цього часу я не припиню голодування”, – наголосив він.

Під час оголошення голодування до архієпископа Климента ніхто з представників української влади не вийшов. Публічних коментарів з боку урядовців поки що немає.

Згодом стало відомо про заплановану зустріч Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксани Коляди з архієпископом.

У ПЦУ пояснили цей відчайдушний крок архієпископа так:


Архієпископ Євстратій (Зоря)Роками він просить просту річ – щоб держава Україна передала будівлю кафедрального храму святих Володимира і Ольги у Сімферополі у власність Кримської єпархії ПЦУ. Тому що поки це майно є лише орендованим – його важче захищати юридично, в першу чергу, на міжнародному рівні. І окупанти користуються, “видавлюючи” громаду і єпархію з приміщення.

Минулого тижня архієпископ Климент повідомив, що написав заяву в російську поліцію про крадіжку церковного майна з Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі.

Арбітражний суд Центрального округу російської Калуги 14 листопада відхилив касаційну скаргу представників Кримської єпархії Православної церкви України. Представники ПЦУ намагалися оскаржити рішення російського Міністерства майнових і земельних відносин анексованого Криму про розірвання договору оренди собору в центрі Сімферополя.

Чиновники пояснили вимогу до церкви залишити будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла в створену Православну церкву України.

Комітет ООН з прав людини двічі просив Росію не виселяти Кримську єпархію Православної церкви України з кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі. Фактична влада Криму продовжує ігнорувати рекомендації ООН щодо недоторканості храму ПЦУ в Сімферополі.

Раніше, 24 вересня 2019 року, в управлінні російського Міністерства юстиції анексованого Криму втретє відмовили в перереєстрації єпархії Православної Церкви України (раніше – УПЦ КП) на півострові.

Комісія США з міжнародної релігійної свободи у щорічному звіті зробила висновок, що Росія обмежує релігійну свободу не тільки у себе, а й в сусідніх країнах, зокрема на окупованих територіях.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.