Громадська рада при МОЗ впроваджуватиме медичне капеланство в Україні

15:00
3085

Відбулося засідання Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій – уперше за нового уряду. 

Від МОЗ у заході взяв участь Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Андрій Семиволос, фахівці Департаменту реалізації політик та Управління правового забезпечення, повідомляє сайт ВРЦіРО

Головною темою засідання стали правові, освітні і соціальні аспекти впровадження медичного капеланства. Громадська рада проаналізувала досвід функціонування капеланських госпітальних служб в передових країнах світу (країни ЄС, США, Канада, Південна Корея) та розвиток волонтерського капеланського служіння в закладах охорони здоров’я України.

За результатами обговорення учасники засідання визначили конкретні кроки задля створення вітчизняної служби медичних капеланів.

Голова Громадської ради, доктор фармацевтичних наук Сергій Убогов наголосив на необхідності оновлення складу та активізації діяльності Робочої групи з питання впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я України. Ця Робоча група була створена наказом МОЗ України від 07.06.2019 № 1321 з метою опрацювання проекту Положення про капеланство у сфері охорони здоров’я України, розробленого Громадською радою протягом 2018 року. 

Першою ланкою, яка потребуватиме капеланів – фахівців з духовної опіки, є система надання паліативної допомогиАндрій Семиволос, перший заступник Міністра охорони здоров’я України 

Крім цього, учасники засідання обговорювали питання налагодження комунікації та взаємодії між Громадською радою та новим керівництвом МОЗ України, активізації участі релігійних організацій у сприянні реформуванню та розвитку галузі охорони здоров’я України.

Також представник Всеукраїнської Ради Церков увійшов до складу Робочої групи з координації виконання Стратегії з комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики і лікування ВІЛ та туберкульозу на 2019 – 2030 роки та Стратегічного плану із комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики і лікування ВІЛ та туберкульозу на 2019 – 2022 роки.

Громадська рада з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій була утворена при МОЗ України у травні 2009 року. До її складу входять фахівці православних, греко- і римо-католицьких, євангельсько-протестантських церков, а також іудейських і мусульманських релігійних об’єднань, а також представники профільних громадських і благодійних організацій.

Підставою для такої взаємодії є Угода про співробітництво між ВРЦіРО та МОЗ України, підписана у грудні 2008 року.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.