На телеканалах UA: Суспільне мовлення транслюватимуть богослужіння і проповіді

16:00
2917

З 27 березня щоп'ятниці, щосуботи та щонеділі на телеканалах UA: Суспільне мовлення транслюватимуть богослужіння, проповіді та релігійні заходи різних конфесій. 

Про це повідомляє Інститут релігійної свободи з посиланням на прес-службу суспільного мовника.

У зв’язку із запровадженням карантину з метою недопущення поширення коронавірусу в Україні багато віруючих не мають змоги збиратися в храмах та інших релігійних спорудах. Щоб допомогти вірянам різних конфесій задовольнити духовні потреби, UA: Суспільне мовлення транслюватиме на загальнонаціональних та регіональних телеканалах богослужіння й інші обрядові заходи церков і релігійних організацій. 

Щотижня впродовж карантину глядачі зможуть дивитися трансляції богослужінь на загальнонаціональних телеканалах: UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ, а також на сайтах цих каналів і на всіх регіональних платформах Суспільного мовника.

У п’ятницю, 27 березня, на суспільному телеканалі UA: КРИМ транслюватимуть:

• 10:00 — П'ятнична проповідь із Київської соборної мечеті «Ар-Рахма», організована Духовним управлінням мусульман України;

• 12:00 — П’ятнична проповідь Муфтія мусульман Криму.

Щоп’ятниці з 3 квітня на телеканалі UA: КРИМ будуть трансляції:

• 10:00 — П'ятнична проповідь із Київської соборної мечеті «Ар-Рахма», організована Духовним управлінням мусульман України;

• 12:00 — намаз і проповідь, організовані Духовним управлінням мусульман України «УММА»;

• 12:15 — Настанова Духовного управління мусульман АР Крим.

Щоп’ятниці з 27 березня на телеканалах UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ о 17:15 транслюватимуть П’ятничну молитву в Головній синагозі Києва.

Щосуботи з 28 березня о 10:00 на телеканалі UA: КУЛЬТУРА показуватимуть Богослужіння Церкви адвентистів сьомого дня.

Щонеділі з 29 березня на телеканалах UA: ПЕРШИЙ, UA: КРИМ та на всіх регіональних філіях Суспільного мовника транслюватимуть недільні богослужіння з трьох церков:

• з 9:30 до 10:00 транслюватимуть Недільну святу месу Римсько-Католицької церкви в Україні;

• з 10:00 до 11:30 — трансляція Божественної літургії у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Православної Церкви України та всеукраїнської молитви;

• з 11:30 до 12:30 у телеефірі транслюватимуть Недільну літургію Української Греко-Католицької церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Щонеділі з 29 березня на телеканалі UA: КУЛЬТУРА:

• з 12:30 транслюватимуть Недільне богослужіння Церкви євангельських християн-баптистів;

• з 13:00 — Недільне богослужіння Української Євангельської церкви;

• з 13:30 — Недільне богослужіння Української Церкви християн віри євангельської.

Як повідомляв ІРС, регулярні трансляції богослужінь і інших релігійних заходів організовують самі церкви і релігійні організації на своїх вебсайтах і в соціальних мережах. 

Нагадаємо, що у червні 2018 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила, що в українському інформаційному просторі сьогодні є обділеною найбільша соціальна група України – віруючі люди. Зауваження до роботи UA: Суспільне мовлення були висловлені у відкритому листі ВРЦіРО до Голови Правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.