ІРС став членом міжнародної правозахисної коаліції Religious Liberty Partnership

12:35
1309
Читайте на русском

Інститут релігійної свободи увійшов до складу міжнародного Партнерства з релігійної свободи (Religious Liberty Partnership), яке об’єднує правозахисників, громадських і релігійних активістів із понад 30 країн світу. 

Рішення про надання ІРС статусу повноправного члена було прийнято більшістю правління RLP шляхом анонімного голосування.

Партнерство з релігійної свободи (RLP) – це коаліція організацій, орієнтованих на захист переслідуваних релігійних меншин, свободи совісті та віросповідання. До складу RLP входять правозахисні організації з усіх континентів, а консультаційні зустрічі та інші заходи проводилися в таких містах, як Вашингтон (США), Бразиліа, Стамбул, Оксфорд (Великобританія), Бангкок, Оттава і Цюріх.

У березні 2020 року міжнародна консультаційна зустріч RLP на найвищому рівні мала б відбутися у Києві. Інститут релігійної свободи виступив місцевим партнером в організації цього заходу та забезпеченні візової підтримки іноземним учасникам. Однак через запровадження суворих карантинних обмежень, зокрема у зв’язку з припиненням міжнародного авіасполучення, цей захід довелося перенести на наступний рік.


Олександр Заєць, голова правління ІРСДля Інституту релігійної свободи участь у Religious Liberty Partnership є вельми цінною та відповідальною. Ми вже зараз бачимо великий потенціал цієї співпраці, зокрема в сфері обміну досвідом та посилення захисту прав віруючих, які страждають від переслідувань російської окупаційної влади на українських територіях Криму і Донбасу.
  

За словами керівника ІРС, у взаємодії з міжнародною коаліцією RLP також відкриваються нові можливості для презентації України на міжнародній арені як країни з високими стандартами релігійної свободи та міжконфесійного діалогу, яка може бути прикладом для багатьох інших держав.

У липні цього року експерти ІРС взяли участь в круглому столі, організованому RLP, за участі таких спікерів як Спеціальний Посол США з міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек, баронеса Керолайн Кокс з Палати лордів парламенту Великобританії та голова Міжнародної групи парламентаріїв з питань свободи релігії чи переконань Девід Андерсон (Канада).

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: RLP