ПЦУ просить Раду безпеки ООН зупинити утиски віруючих українців у Криму

18:40
1176

Росія як країна-агресор порушує рішення Комітету ООН з прав людини та норми міжнародного права, здійснюючи тиск, залякуючи та відкриваючи незаконні провадження щодо громади Православної Церкви України у Криму.  

Про це заявив Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній 26 серпня під час зустрічі в Києві з представниками ООН, дипломатами і урядовцями, повідомляє Інститут релігійної свободи

Митрополит Епіфаній закликав міжнародну спільноту та українську владу зробити усе можливе для досягнення однієї мети: припинення утисків і насильства в окупованому Криму та повернення його до складу України як місця мирного й гідного співжиття всіх громадян нашої держави.

Предстоятель ПЦУ митрополит ЕпіфанійГосподь може змінити все в одну мить. Мало хто вірив у те, що Україна здобуде незалежність. Так само мало хто вірить зараз, що Крим може невдовзі повернутися. Але якби ми не вірили і не були б у цьому переконані, ми б тут не зібралися. Це свідчить про духовну силу, а якщо ми духовно сильні – ми незламні.

Наразі Православна Церква України зазнає в Криму систематичних утисків з боку російської окупаційної влади.

За словами митрополита Епіфанія, здійснювані органами виконавчої та судової влади Росії спроби витіснити осередки українства, заперечення верховенства права і свободи людини – це кримська реальність, яку необхідно крок за кроком змінювати на краще.

При цьому митрополит Сімферопольський і Кримський Климент додав, що служіння будь-якого священника у Криму, якщо він не зареєстрований на території Російської Федерації, вважається “незаконною місіонерською діяльністю”.

За його словами, впродовж останніх кількох місяців утиски свободи віросповідання набули насильницького характеру. Зокрема, центр Кримської єпархії Православної Церкви України – кафедральний храм святих Володимира і Ольги в місті Сімферополі – було розграбовано після “рішення суду”. Російська окупаційна влада вимагає також знесення нашого храму в Євпаторії.

Я просив би вас, щоб ви підтримали Україну, і на засідання Ради безпеки ООН було винесено питання щодо збереження Православної Церкви України в Криму. Я звертаюся до світового співтовариства: допоможіть нам зберегти Православну Церкву. Допоможіть нам зберегти українську громаду. Допоможіть повернути Росію у правове поле, щоб вони виконали міжнародні домовленості.

Митрополит Сімферопольський і Кримський Климент Я просив би вас, щоб ви підтримали Україну, і на засідання Ради безпеки ООН було винесено питання щодо збереження Православної Церкви України в Криму. Я звертаюся до світового співтовариства: допоможіть нам зберегти Православну Церкву. Допоможіть нам зберегти українську громаду. Допоможіть повернути Росію у правове поле, щоб вони виконали міжнародні домовленості.
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.