Патріарх Московський і всієї Русі Кирило на зустрічі з Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко відзначив важливість духовного єднання

10:19
1533
Читайте на русском

  Усі фото: www.orthodoxy.org.ua

 

МОСКВА – Під час зустрічі з Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко 29 квітня 2009 року Патріарх Московський і всієї Русі Кирило відзначив важливість духовного єднання українського і російського народів. Він наголосив, що "високо цінує" можливість встановлення "контакту та діалогу" з представниками української влади, і зазначив значущість "релігійного фактора" у відносинах України і Росії.

"Для нас Київ – це Константинополь, це духовна столиця російського православ'я", – заявив предстоятель Руської Православної Церкви під час зустрічі в патріаршій резиденції в Свято-Даниловому монастирі. Він також додав, що, виходячи з цього, стає зрозуміло, "наскільки важливий релігійний фактор у житті наших народів і наскільки важливу роль він може відігравати у відносинах між нашими країнами".

"Ми разом складаємо опору східнослов'янської цивілізації. Це має допомагати нам вибудовувати відносини по всіх напрямках", – сказав Патріарх.

Він також сказав, що для нього відносини України і Росії є "не периферійними, а центральним завданням".

Крім того, за його словами, Україну і Росію об'єднує спільна релігія, історія та культура. Разом з тим він поскаржився, що релігійний фактор "не повною мірою залучений у сферу, яку можна характеризувати як відносини України і Росії".

Патріарх Кирило також наголосив, що готовий зробити все від нього залежне для розвитку відносин між Україною і Росією. "Я дуже сподіваюся, що знайду в особі українського уряду людей, які піднімають зростання релігійного фактора", – наголосив Патріарх.

Зі свого боку Прем'єр-міністр України запросила Патріарха Кирила відвідати Київ. "Ми зробимо все, щоб надати вам гостинність", – сказала Юлія Тимошенко.

Патріарх Кирило подарував Тимошенко невелику ікону Христа Вседержителя. У свою чергу вона подарувала йому пасхальні сувеніри, привітала з обранням патріархом та побажала успіхів у його діяльності.

За повідомленням голови Синодального інформаційного відділу Московського Патріархату Володимира Легойди, під час закритої для журналістів частині зустрічі обговорювалися питання майбутнього Патріаршого візиту на Україну, церковно-державних відносин в Україні, взаємодії Церкви та суспільства в сучасних умовах. Патріарх і Прем'єр-міністр обговорили також основні принципи, на яких має будуватися викладання знань про релігію в системі сучасної освіти.

Нагадаємо, що Прем'єр-міністр України прилетіла до Москви увечері 28 квітня в рамках робочого візиту до Російської Федерації.

 

За матеріалами: Урядовий портал, ИТАР-ТАСС, "Православіє в Україні"

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему