Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко зустрілась з Папою Венедиктом ХVІ та відвідала святі місця в Єрусалимі

06:31
1358
Читайте на русском

Збільшити фото

   Фото: www.tymoshenko.ua         
  
Юлія Тимошенко зустрілась у Ватикані з Папою Венедиктом XVI

 

ВАТИКАНЄРУСАЛИМ – Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко здійснила візит до Ватикану та 16 жовтня була прийнята Папою Римським Венедиктом ХVІ. Розмова голови українського Уряду віч-на-віч з понтифіком тривала 50 хвилин та пройшла у приватній Папській бібліотеці.


На початку аудієнції у понтифіка Юлія Тимошенко висловила Венедикту ХVІ слова вдячності за можливість такої зустрічі. У свою чергу Папа Римський благословив Україну та український народ.

"Це велика подія не тільки для мене – це подія для України", – зазначила глава українського Уряду під час робочого візиту до Ватикану.

Юлія Тимошенко повідомила, що Папа Венедикт ХVІ дуже добре поінформований і розуміє ситуацію в Україні, а також вважає її невід`ємною частиною Європи. Вона зазначила, що, за словами понтифіка, Західна і Східна Європа нагадують дві легені в організмі континенту, і без України одна з цих легень просто не може існувати.

Того ж дня Юлія Тимошенко зустрілася з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Тарчізіо Бертоне.

Як повідомляв ІРС, запрошення відвідати Ватикан Прем'єр-міністр отримала від Папи Римського наприкінці липня 2009 року. “Святий престол цінує конструктивний діалог між державою і церквою, який встановився в Україні”, – сказав тоді Венедикт ХVІ. Як зазначила Юлія Тимошенко, вона із вдячністю прийняла запрошення, оскільки її Уряд надзвичайно зацікавлений в тому, щоб Церкви в Україні "розвивались та несли духовність".

Збільшити фото17 жовтня, одразу після прибуття до Ізраїлю, Юлія Тимошенко відвідала Стіну плачу, де помолилася за щасливе майбутнє України та українського народу. За словами Прем’єра, вона просила, щоб Господь дав Україні та її багатонаціональному народові спокій, об’єднання Церков, та щоб Україна почувала себе єдиною нацією.

У ході візиту Юлія Тимошенко 18 жовтня зустрілась з Патріархом Єрусалимським Теофілом ІІІ, який вручив главі українського Уряду найвищу нагороду Єрусалимської Православної Церкви – Орден Святогробського Братства.

На завершення зустрічі Патріарх Єрусалимський благословив Україну та український народ на щастя та процвітання. Зі свого боку Юлія Тимошенко запросила Патріарха Єрусалимського найближчим часом відвідати Україну.

 

 

За матеріалами: Офіційний сайт Ю.Тимошенко
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: державно-церковні

Читайте на цю тему