Рада Церков закликає звільнити заручників з полону на Донбасі

08:04
1451
Читайте на русском

 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала російських релігійних діячів та Всесвітню Раду Церков сприяти звільненню заручників на Сході України як прояв милосердя.

Українські релігійні діячі зауважують, що в усьому світі питання заручників та полонених є однією з найгостріших проблем військових конфліктів людства.

На переконання ВРЦіРО, “катування заручників і полонених, жахливі умови утримання, затягування процесу звільнення – саме таке звірство часто можна спостерігати на окремих територіях Донецької та Луганської областей на Сході України, охоплених військовим конфліктом вже понад два роки”.

Однак світ, наповнений болем і стражданням, потребує проявів милосердя, вважають релігійні діячі України.

Окрім молитов за мир, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає:

1.  Прикласти всі можливі зусилля для того, аби заручники і полонені на Сході України були звільнені найближчим часом;

2.  Зрозуміти, що усі “преференції”, які можуть бути досягнені грою з людським життям та гідністю, прокляті Богом і не принесуть довгострокових позитивних результатів для суспільства та політикуму;

3.   Якщо деякі заручники та полонені не можуть бути звільнені найближчим часом, забезпечити належні та гідні умови їх утримання відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, підтверджуючи цим свою повагу до гідності кожної людини.

“Коли життя та здоров'я одних людей стають інструментом, за допомогою якого інші намагаються отримати певні політичні преференції або переваги у військовому протистоянні, це не просто принижує цінність життя самих заручників та полонених, але є викликом правам та свободам цілого світу, оскільки біль та приниження будь-якої людської істоти – трагедія усього людства”, – наголошується у зверненнях ВРЦіРО.

Читайте також:  Правозахисники зібрали факти релігійних переслідувань на окупованому Донбасі

“Заохочуємо Всесвітню Раду Церков і релігійних діячів Російської Федерації підтримати цей заклик і сприяти зі свого боку звільненню заручників і полонених на Сході України. Ми віримо, що з допомогою Всевишнього людяність та мир можуть наповнити жорстоке людське серце ”, – закликали українські релігійні діячі.


 
www.irs.in.ua

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.